Tarihçe

1974 yılında kurulan Salman Mühendislik , ekstruder ve plastik parça imalatı ile üretim faaliyetlerine başlamış ve 1981 yılında otomotiv ana sanayi sektörüne yan sanayi olarak giriş yapmıştır.

2013 yılından beri tüm üretim faaliyetlerini 22.000 m2 kapalı alana sahip Gebze' deki yeni fabrikasında sürdürmektedir. 2003 yılında Salman A.Ş, ARÇELİK Ç.M.İ İşletmesi ile Beyaz Eşya Sektörüne de hizmet vermeye başlamış ve bunu takip eden yıllar içerisinde PA6-PP-PVC spiral boru ve bu borulara bağlantı parçaları üretimi ile faaliyetlerini genişletmiştir.

2009 yılında PA11 & PA12 Polyamid, TPU Poliüretan ve PE Polietilen hortum imalatına başlamıştır. 2015 yılında Salman Mühendislik Plastik San. ve Tic. A.Ş. ünvanı ile Otomotiv ve Beyaz Eşya sektörüne odaklanmak üzere, mühendislik plastiklerinin işlenmesine yönelik ciddi adımlar atılmıştır.

Bu bağlamda, Türkiye’de ilk defa Multilayer ( Çok Katmanlı ) Fren ve Yakıt hortumlarının üretimine yönelik yatırımlar yapılmış, akabinde bu hortumların şekillendirilmesi ve depo havalandırma sistemlerine yönelik Multilayer Conduit ( Spiral ) boru üretimi için gerekli yatırım faaliyetleri başlatılmıştır.

Otomotiv sektöründe, Otobüs içi trim profil üretimine yönelik Plastik Ekstrüzyon Parça imalatı, Hot-Stamping folyo kaplı Beyaz Eşya uygulamaları ve teknik profil üretemin de siz değerli iş ortaklarımıza çözüm üretmek için her türlü müşteri beklentisini potansiyel bir gelişme aracı kabul eden Salman A.Ş. dinamik ve genç kadrosu ile belirlenen hedeflere doğru emin adımlar ile ilerlemektedir.

ANA ÜRETİM BAŞLIKLARI

Plastik Ekstrüzyon ve Co-ekstrüzyon Parça imalatı
Spiral Boru ve Boru Bağlantı Parçaları imalatı
PA11 & PA12 Polyamid Yakıt ve Fren Boruları, TPU Poliüretan ve PE Polietilen Hortum imalatı.
Multilayer Fren ve Yakıt Hortumları & Boruları ( DIN 73378 ve 73324 )

E-BULTEN KAYDINIZI YAPIN!